Innowacyjne rozwiązania, czyli naczepy typu walking floor

Innowacyjne rozwiązania, czyli naczepy typu walking floor

W ostatnich kilku latach naczepy typu walking floor cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony klientów transportujących różnego typu towary. Na czym opiera się to innowacyjne rozwiązanie konstrukcyjne i jakie udogodnienia podczas załadunku towaru zapewnia? Przyjrzyjmy się bliżej temu tematowi.

Czym są naczepy typu walking floor?

Naczepy typu walking floor to nic innego, jak naczepy z ruchomą podłogą. Naczepy składają się z danej ilości listew (np. 12 lub 24), które mogą się przesuwać o kilkanaście lub kilkadziesiąt centymetrów. Na krawędziach listew znajdują się specjalne uszczelki, co sprawia, że mimo pewnej ruchomości cała konstrukcja jest bardzo szczelna i stabilna.

Jakie zalety mają naczepy typu walking floor? Uniwersalność i bezpieczeństwo

Naczepy z ruchomą podłogą przyspieszają proces załadunku towaru, pozwalając na oszczędność czasu. Z uwagi na dużą ładowność, stabilność wyładunku oraz wysoki profil bezpieczeństwa przewożonego towaru, świetnie sprawdzają się do przewozu lekkich, ciężkich lub sypkich materiałów typu:

  • trociny,
  • piasek,
  • żwir,
  • węgiel,
  • zboże,
  • kukurydza,
  • pasza.

To nie koniec możliwości zastosowań naczep typu walking floor. Jak pokazuje nasza praktyka, naczepy z ruchomą podłogą umożliwiają też transport biomasy pochodzącej z odnawialnych źródeł energii.

Dzięki wytrzymałym i funkcjonalnym naczepom typu walking floor można też bez problemu przetransportować produkty w rolkach, beczkach, a także towar ułożony na paletach. Naczepy typu walking floor są na tyle uniwersalne, że z ich wykorzystaniem możemy w jedną stronę wieźć towar typu A (np. żwir), a w drugą typu B (np. węgiel), dzięki czemu trasa jest bardziej opłacalna i nie powoduje pustych przebiegów.

Podsumowując, naczepy typu walking floor łączą zalety wywrotek i klasycznych naczep transportowych, pozwalając zoptymalizować czas załadunku i rozładunku towaru. To idealne rozwiązanie dla każdej firmy ceniącej nowoczesne opcje transportu.

Wielu przedsiębiorców korzysta z wynajmu naczep typu walking floor, transportując towar w Polsce, jak i za granicę. Zapraszamy serdecznie do kontaktu potencjalnych klientów zainteresowanych tym nowoczesnym rozwiązaniem. Zapewniamy konkurencyjne ceny wynajmu i kompleksową, profesjonalną obsługę. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w naszym biurze w Sławkowie. Mogą Państwo także skontaktować się z nami telefonicznie, dzwoniąc pod nr.: 32 719 61 68 lub wysyłając pytania na adres e-mail: biuro@tte.pl.