Godziny otwarcia Nasze biura są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:00 do 15:00
Zadzwoń do nas tel.: +48 603 105 686
Napisz do nas biuro@tte.pl

Magazyn przeładunkowy

20160929_122832_hdr

W skład naszej kompleksowej oferty wchodzi również magazynowanie materiałów sypkich (np. węgiel) oraz stałych typu stal. Do dyspozycji naszych Klientów pozostają place i magazyny przeładunkowe o łącznej powierzchni 10 ha, usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie torów kolejowych. Wszystkie składowane w naszych magazynach materiały są przechowywane zgodnie z zasadami i regułami BHP. Wybór miejsca składowania jest dopasowany do charakteru produktu. Powierzając nam materiały, mogą mieć Państwo pewność, że zachowają swoje właściwości i nie ulegną degradacji. Magazyn przeładunkowy działa jak nowoczesne centrum dystrybucji, zapewniając punktualność dostawy towaru do odbiorcy.

Stacje przeładunkowe jako narzędzie optymalizacji transportu

Stacje przeładunkowe pozwalają efektywnie wykorzystywać różne środki transportu, co przekłada się na obniżenie kosztów działania i poprawę konkurencyjności Państwa firmy. Obsługiwane przez nas stacje przeładunkowe są dostosowane do przeładunku towarów stałych, gazów skroplonych, kontenerów, naczep i wielotonażowych samochodów ciężarowych. Wykorzystanie stacji przeładunkowych wpisuje się w postulat optymalizacji transportu i jest rozwiązaniem łączącym walory ekonomiczne i ekologiczne (przewóz odpadów komunalnych). Wysoka przepustowość terminalu oraz dobra organizacja pracy sprawia, że możemy Państwu zagwarantować, że przeładunek przebiegnie sprawnie i bez zbędnych przestojów. Nasze dobrze wyposażone i strategicznie zlokalizowane stacje i magazyny przeładunkowe pozwolą Państwu odkryć korzyści płynące z transportu kombinowanego.

Przeładunek i magazynowanie

Oferujemy przeładunek i magazynowanie różnego typu materiałów, wśród których można znaleźć m.in. stal (w postaci blach i wyrobów walcowanych), antracyt, koks, węgiel kamienny, żelozotopy, kwarcyt, pellet, drewno w balach, szkło w taflach czy nawozy rolnicze. Prace rozładunkowe i załadunkowe prowadzone są przy użyciu specjalistycznego sprzętu tj. dźwigów, suwnic, czerpaków i wózków widłowych. Jesteśmy firmą o wieloletnim doświadczeniu. Od 2002 roku z naszych stacji przeładunkowych skorzystały dziesiątki klientów.

Rodzaje magazynów

Sposób magazynowania materiałów zależy w dużej mierze od ich wrażliwości na warunki atmosferyczne. W naszej ofercie znajdą Państwo różne typy magazynów pozwalające na składowanie zarówno mniej, jak i bardziej wymagających surowców. Do Państwa dyspozycji pozostają magazyny przeładunkowe otwarte (place) oraz zamknięte (hale magazynowe). W tych ostatnich przechowywane są materiały o niskiej odporności na warunki atmosferyczne. Składowanie w halach magazynowych pozwala kontrolować takie parametry jak wilgotność powietrza czy temperatura. Magazyny otwarte przeznaczone są dla surowców odpornych na deszcz, wiatr czy słońce. Posiadają specjalnie przygotowane, utwardzone podłoże. Tereny magazynowe są strzeżone, dlatego też nie muszą się Państwo obawiać o bezpieczeństwo swoich materiałów. Za skorzystaniem z naszych usług przemawia również świetna lokalizacja tj. obszar aglomeracji śląskiej.

Zapewniamy kompleksową obsługę transportowo-logistyczną. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.