Godziny otwarcia Nasze biura są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:00 do 15:00
Zadzwoń do nas tel.: +48 603 105 686
Napisz do nas biuro@tte.pl

Terminal przeładunkowy

20160929_124653_hdr

Terminale przeładunkowe tworzone są w miejscach, w których następuje zmiana środka transportu. W Polsce jest ich już 30, u naszych zachodnich sąsiadów liczba ta jest nawet pięciokrotnie wyższa. Bogata i stale rozbudowywana infrastruktura sprawia, że transport intermodalny staje się coraz bardziej popularny. Nasza firma specjalizuje się w przeładunkach wagonów pomiędzy torem szerokim, a torem europejskim na stacji LHS w Sławkowie. W zakres naszej oferty wchodzą następujące usługi:

– bezpośrednie przeładunki z wagonów na samochody ciężarowe
– przeładunki samochód ciężarowy – samochód ciężarowy
– rozładunki z wagonów i samochodów ciężarowych na place składowania
– załadunki z placów składowania na samochody ciężarowe i wagony.

TTE przeładunki

Wszystkie operacje przeładunkowe prowadzone są za pośrednictwem specjalistycznych urządzeń i maszyn ciężkich z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, wymogów technologicznych poszczególnych materiałów i szczegółowych wytycznych naszych Klientów. Do przeładunku powierzonych nam towarów używamy suwnic, dźwigów, koparek i ładowarek. Terminal przeładunkowy to nie tylko odpowiednia infrastruktura i wyposażenie. Równie istotnym elementem składowym jest dobra lokalizacja. Obsługiwane przez nas terminale przeładunkowe posiadają świetne połączenie z sieciami drogowymi i kolejowymi. Za przykład może posłużyć terminal w Sławkowie, który należy do czołowych centrów transportowo-logistycznych w Europie. Bazując na wspomnianej infrastrukturze świadczymy cały szereg usług m.in. przeładunek kontenerów, naczep samochodowych, towarów paletyzowanych, towarów sypkich luzem oraz z wagonów dolnozsypowych.

Podejmujemy się również załadunków materiałów o nietypowych parametrach fizycznych – niestandardowych gabarytach, bardzo dużym tonażu lub nietypowym kształcie. Nietypowe załadunki wymagają od nas najczęściej jednoczesnego użycia kilku urządzeń i maszyn ciężkich oraz zastosowania różnego typu haków, zawiesi i uchwytów. Technologię całego procesu dostosowujemy indywidualnie do każdego typu załadunku.

Terminale kolejowe w Polsce

Chociaż liczba terminali kolejowych w Polsce wciąż ustępuje wynikom osiąganym przez naszych zachodnich sąsiadów, niemniej jednak w ostatnich latach można zaobserwować dynamiczny rozwój transportu intermodalnego. Obecnie Polska dysponuje 30 terminalami lądowymi i morskimi, co zbliża nas do standardów europejskich. Powszechną praktyką jest, że zarządcy terminali kolejowych świadczą usługi spedycyjne – nie inaczej jest w przypadku TTE. Posiadamy wieloletnie doświadczenie nie tylko w realizacji przeładunków, ale również w organizowaniu przewozów krajowych i ponadnarodowych (np. na Ukrainę). O popularności terminali kolejowych decyduje przede wszystkim ich lokalizacja i przepustowość. Terminal LHS w Sławkowie, który obsługujemy, posiada stałe połączenie z portami w Polsce i Niemczech. Umożliwia również transport towarów do Rosji, Ukrainy czy państw Dalekiego Wschodu. O wielkim potencjale tego miejsca świadczą choćby rosnące z roku na rok obroty, stanowiące odzwierciedlenie wzmożonego ruchu. Terminale kolejowe wchodzące w skład Międzynarodowego Centrum Logistycznego w Sławkowie imponują zdolnościami przeładunkowymi, umożliwiając m.in. przeładunek kontenerów, towarów sypkich luzem, produktów paletyzowanych czy towarów dolnozsypowych.

Przewozy intermodalne bazujące na rosnącej liczbie terminali kolejowych w Polsce to dla Państwa szansa na redukcję kosztów transportu i nawiązanie współpracy z zagranicznymi kontrahentami. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług.