Godziny otwarcia Nasze biura są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:00 do 15:00
Zadzwoń do nas tel.: +48 603 105 686
Napisz do nas biuro@tte.pl

Transport drogowy

20160929_131928

Transport materiałów sypkich

Transport materiałów sypkich to jedna ze specjalizacji firmy TTE. Bogata, stale rozbudowywana flota w połączeniu z doświadczeniem naszych pracowników, gwarantują, że powierzone nam towary szybko i bezpiecznie dotrą do miejsc docelowych. Do dyspozycji naszych Klientów jest 30 samochodów ciężarowych z różnego typu naczepami. Specjalizujemy się w przewozie materiałów sypkich typu pellet, kwarcyt, antracyt czy sól. Nasze usługi świadczymy zarówno w kraju, jak i za granicą.

Transport z TTE – korzyści

Do każdego klienta podchodzimy w sposób zindywidualizowany, starając się wychodzić naprzeciw jego potrzebom i oczekiwaniom. To co nas wyróżnia, to atrakcyjne ceny oraz kompleksowość obsługi. Zakres naszych usług obejmuje zarówno przewozy gabarytowe materiałów o różnym stopniu skomplikowania konstrukcyjnego, jak i transport różnego typu (kopaliny, chemia, pochodzenia biologicznego) materiałów sypkich. Świadczymy również usługi spedycyjne, dlatego też wybierając firmę TTE, otrzymają Państwo kompleksowe doradztwo w zakresie logistyki transportu. Obsługujemy intermodalny terminal w Sławkowie co pozwala naszym Klientom czerpać korzyści z tzw. transportu kombinowanego. Do przewozu towarów używamy naczep typu podłogi, wanny, platformy z muldą i beczki.

Transport pneumatyczny i ślimakowy materiałów sypkich

Jedną z najbardziej efektywnych, a zarazem bezpiecznych form transportu materiałów sypkich jest transport pneumatczny (podciśnieniowy). Wspomniana technologia opiera się na przenoszeniu cząstek materiałów sypkich w zamkniętym rurociągu wypełnionym powietrzem, poprzez wykorzystanie różnicy ciśnień wytworzonej na jego końcach. Ta forma transportu świetnie sprawdza się w przemyśle chemicznym, spożywczym czy farmaceutycznym. Alternatywną metodą transportu materiałów sypkich na krótkich odcinakach jest stosowanie przenośników ślimakowych, gdzie stalowy ślimak obraca się w prostym rurociągu, przepychając materiał z jednego jego końca na drugi. Urządzenia do transportu za pośrednictwem przenośników ślimakowych usprawniają działanie naszej bogatej floty, która stale pozostaje do Państwa dyspozycji.

Jeśli interesuje Państwa transport i spedycja materiałów sypkich zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Znajdą nas Państwo w Sławkowie przy ul. Dębowa Góra 29. Lokalizacja firmy na Śląsku, a konkretnie w granicach Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, daje nam bardzo dobry dostęp do wydobywanych w kopalniach surowców. Dla Państwa komfortu oraz w odpowiedzi na zapotrzebowanie ze strony rynku, oferowany przez nas przewóz materiałów sypkich, ma charakter międzynarodowy. Zachęcamy do zapoznania się z całością naszej oferty oraz cennikiem.