Zleć nam transport materiałów sypkich

transport materiałów sypkich

Transport materiałów sypkich, ze względu na ich specyficzne cechy, niesie ze sobą duże wyzwania. Do materiałów sypkich zaliczamy przede wszystkim produkty stosowane w budownictwie, takie jak na przykład piasek, żwir, cement i różnego rodzaju kruszywa. Materiały sypkie to również produkty spożywcze, między innymi cukier, mąka, zboża, pasze lub ryż. Do tej grupy należą też barwniki, pyły, ziemia oraz węgiel, pellet czy kwarcyt.

Wyzwania w transporcie materiałów sypkich

Trudność transportu materiałów sypkich wynika z ich budowy, ponieważ są to drobne, niepołączone ze sobą cząsteczki (lub łatwo rozpadające się na mniejsze drobinki). Aby podjąć współpracę w zakresie transportu materiałów sypkich, niezbędny jest odpowiedni sprzęt, umożliwiający bezpieczny załadunek i rozładunek oraz zastosowanie specjalnych metod przewozu, które uchronią ładunek przed zawilgoceniem oraz innymi czynnikami, które mu zagrażają.

Zlecę transport materiałów sypkich – dlaczego warto zacząć współpracę z nami?

W transporcie materiałów sypkich potrzebna jest flota przystosowana do takich przewozów oraz doświadczenie – współpraca z Trade & Trans Expert jest oparta na takim podejściu. Nasza oferta obejmuje szybki transport drogowy wyspecjalizowaną flotą pojazdów, dostosowaną do przewozu materiałów sypkich, w kraju i za granicą. Firma TTE specjalizuje się w transporcie materiałów sypkich, zatem nasi klienci mogą liczyć na bezpieczny i profesjonalny przewóz.

Na jakie korzyści mogę liczyć, jeśli zlecę transport materiałów sypkich TTE?

Oferta firmy jest dostosowana do potrzeb klienta i powstaje w odpowiedzi na jego oczekiwania. W usłudze transportu znaczenie mają między innymi szeroki zakres działania oraz korzystna cena. Dzięki doświadczeniu firma TTE łączy te dwa aspekty, oferując swoim klientom atrakcyjną, skrojoną na miarę potrzeb, ofertę.

Do przewozu specyficznych ładunków, jakimi są materiały sypkie, stosujemy transport pneumatyczny, znany też jako transport podciśnieniowy. To wyjątkowo skuteczna metoda, która pozwala na bezpieczny przewóz. Stosuje się w niej wypełnione powietrzem rurociągi, które do transportu materiałów sypkich stosują różnice ciśnień na ich końcach.

Inną możliwością przewozu takich ładunków są przenośniki ślimakowe, czyli rurociągi. Ładunek jest w nich przepychany przy pomocy specjalnego ślimaka, który obracając się, umożliwia transport.

Pracownicy firmy TTE mają doświadczenie w przewozie różnych ładunków, w związku z tym warto podjąć z nami współpracę. Siedziba firmy jest zlokalizowana w obrębie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego – z myślą o potrzebach przemysłu wydobywczego z tych rejonów.